22. 11. 2014

Caro cupcakes

3/4 šálku másla., 3 vejce., 1 a 3/4 šálky polohrubé mouky., 3/4 lžičky prášku do pečiva., 1/2 lžičky soli., 1 šálek mléka., 1/2 šálku silného Nestlé Caro (vychladlého)., 2 šálky cukru., 2 lžičky vanilkového cukru., 1 šálek kousků čokolády (hořká nebo mléčná dle chuti)., Papírové košíčky na cupcaky., Sladké trubičky na ozdobení., Čokoládové drobečky., 1/3 šálku másla., 2 šálky moučkového cukru., 3 lžíce silného Caro (vychladlého)., 1 lžička vanilkového cukru.,
Předem si vyndáme z chladničky máslo a vejce a necháme je ohřát na pokojovou teplotu. Ve středně velké míse smícháme mouku, prášek do pečiva a sůl. Ve větším šálku smícháme Caro (Caro si připravíme z několika lžiček Nestlé Caro, které zalijeme horkou vodou) a mléko.
Předehřejeme troubu na 180 stupňů. V mixéru vyšleháme máslo a postupně přidáváme cukr po malých dávkách. Mixujeme, dokud se cukr a máslo nespojí. Přidáme vejce a vanilkový cukr. Vše dobře promícháme. Přidáme připravenou mouku a Caro s mlékem. Nakonec vsypeme do těsta nasekanou čokoládu.
Vyložíme formu na cupcaky papírovými košíčky a naplníme těstem do ¾. Pečeme v troubě cca 20 minut při 180 stupních. Zatímco se cupcaky pečou, připravíme si krém. Vyšleháme máslo a postupně přidáváme moučkový cukr. Nakonec přidáme Caro a vanilkový cukr a šleháme, dokud nemáme hladký krém. Vytáhneme cupcaky z trouby, vyndáme z plechu a necháme dobře vychladnout. Poté ozdobíme připraveným krémem a sladkými trubičkami. Můžeme také cupcaky posypat čokoládovými drobečky.
Zdroj: Caro cupcakes

Žiadne komentáre: